NORGESMESTERE SINGLE

Offisielle Norgesmesterskap har vært avholdt siden 1956, da Norges Dartsforbund første gang ble stiftet. Etter at dette ble nedlagt i 1965, ble Norgesmesterskapene arrangert av klubbene i Oslo fram til 1982 da Norges Dartsforbund i sin nåværende form ble stiftet.

År

Herrer

Damer

Junior

2017

Thor Helmer Johansen

Yorker

Ramona Mostad Eriksen

Willhelm Tell

 

 

2016

Robert Wagner

Lillehammer

Rachna David

The Playerz

Håkon Bjørge Helling

Iselin Hauen

Golden Lion

X’n

2015

Kent Sivertsen

Smøla

Rachna David

The Playerz

Fred Simon Ekeberg

Charlotte Støre Hansen

Østfold Stål

X'n

2014

Stian Lyngfelt

Nidaros

Marta Krol

Arendal

Thor Erik Oen

Charlotte Støre Hansen

Dokka

X'n

2013

Frank Ulseth

Golden Lion

Rachna David

King George

Håkon Kjørren
Iselin Hauen

Lom
X'n

2012

Robert Wagner

Arendal

Hege Løkken

TTA

Håkon Kjørren
Iselin Hauen

Lom
X'n

2011

Robert Wagner

Arendal

Lisbeth Hauen

X’n

Jøran Nilsen

Cathrine B. Vigsnes

Altafjord

Willhelm Tell

2010

Robert Wagner

Arendal

Marianne Halvorsen

Sandefjord

Robin Lundemo Eidet

Willhelm Tell

2009

Robert Wagner

Arendal

Mette Hansen

TTA

Martin Hansen

Altafjord

2008

Robert Wagner

Arendal

Hege Løkken

King George

Stian Larsson

Willhelm Tell

2007

Jacques Langston

Oslo DT

Mette Hansen

TTA

Mats Tande

Hybær’n

2006

Rune David

Arendal

Lisbeth Hauen

X’n

Steffen Anisdahl

Golden Lion

2005

Jacques Langston

Oslo DT

Karin Nordahl

Sandefjord

Tommy Rene Næss

Kong Oscar

2004

Roy Trevland

Sandefjord

Tove Vestrum

Skogn

Daniel Andersson

Bel Air

2003

Øyvind Aasland

Oslo DT

Lisbeth Hauen

X'n

Daniel Andersson

Bel Air

2002

Øyvind Aasland

Oslo DT

Britt-Randi Sandåker

Arendal

Daniel Andersson

Bel Air

2001

Øyvind Aasland

Oslo DT

Arnhild Larsen

X'n

Even Øverland

Arendal

2000

Per Otto Jakobsen

Bryggen

Tove Vestrum

Verdal

Stian Lyngfelt

Skogn

1999

Geir Inge Hansen

Sandefjord

Lisbeth Hauen

X'n

Olav S. Schultz

Årdal

1998

Jacques Langston

Oslo DT

Karin Nordahl

Arendal

Atle Bore

Voll

1997

Vidar Samuelsen

Arendal

Karin Nordahl

Arendal

Raymond Jørgensen

Eiker

1996

Thor H. Johansen

Bulldog

Karin Nordahl

Arendal

Kenneth Svardal

Strand

1995

Øyvind Aasland

Bulldog

Karin Nordahl

Arendal

Kenneth Mogensen

 Drammen

1994

Thor H. Johansen

Windjammer

Mette Engen

TTA

Ole K. Thomassen

 Willhelm Tell

1993

Arild Folgerø

Skippers

Hege Løkken

Ringerike

Ken Rune Jørgensen

Steinkjer

1992

Arild Folgerø

Skippers

Kristel Olsen

TTA

Johnny Sandåker

Arendal

1991

Arild Folgerø

Skippers

Hege Løkken

Ringerike

Jan Inge Arnesen

 Willhelm Tell

1990

Arild Folgerø

Skippers

Arnhild Larsen

Hydroloftet

Morten Holar

 Arendal

1989

Svein A. Hjelmeland

Willhelm Tell

Gerd Waage

Stavanger

Jan Inge Ekren

Sandnes

1988

Kjetil Hansen

Kjøpsvik

Gerd Waage

Stavanger

Stig Jarle Knudsen

Odda

1987

Svein A. Hjelmeland

Willhelm Tell

Berit Knudsen

Odda

Jan Inge Ekren

Sandnes

1986

Svein A. Hjelmeland

Willhelm Tell

Berit Knudsen

Odda

Stig Jarle Knudsen

Odda

1985

Jan Erik Paulsen

TTA

Gerd Waage

Stavanger

 

 

1984

Svein A. Hjelmeland

Willhelm Tell

Åslaug Ekren

Sandnes

 

 

1983

Knud Nilsen

Arendal

Ruth Kvassheim

TTA

 

 

1982

Svein A. Hjelmeland

Willhelm Tell

 

 

 

 

1981

Kjell Jørgensen

D-50

 

 

 

 

1980

Kjell Jørgensen

D-50

 

 

 

 

1979

Bernie Clements

Kolsås

 

 

 

 

1978

Bernie Clements

Kolsås

 

 

 

 

1977

Armand Nilsen

D-50

 

 

 

 

1976

Kjell Jørgensen

D-50

 

 

 

 

1975

S. Taranger

Kolsås

 

 

 

 

1974

Bjørn Tonhaugen

TTA

 

 

 

 

1973

Ron Clark

Kolsås

 

 

 

 

1972

B.A. Lucas

Kolsås

 

 

 

 

1971

Armand Nilsen

D-50

 

 

 

 

1970

Sigurd Danielsen

TTA

 

 

 

 

1969

Jan Eilertsen

D-50

 

 

 

 

1968

Armand Nilsen

D-50

 

 

 

 

1967

Jan Eilertsen

D-50

 

 

 

 

1966

Lidvard J. Eiken

TTA

 

 

 

 

1965

Armand Nilsen

D-50

 

 

 

 

1964

Armand Nilsen

D-50

 

 

 

 

1963

Bjørn Tonhaugen

Oslo DK

 

 

 

 

1962

Armand Nilsen

D-50

 

 

 

 

1961

Willy Skovdahl

TSA

 

 

 

 

1960

Arne Danielsen

TTA

 

 

 

 

1959

Arne Danielsen

TTA

 

 

 

 

1958

Arne Danielsen

TTA

 

 

 

 

1957

Arne Danielsen

TTA

 

 

 

 

1956

Sigurd Danielsen

TTA

 

 

 

 

1955

Odd Halvorsen

D-50

 

 

 

 

1954

J. Clasby

British Club

 

 

 

 

1953

Oswald Olsen

D-50

 

 

 

 

1952

O. Halvorsen

D-50

 

 

 

 

1951

A. Bølviken

D-50

 

 

 

 

1950

Oswald Olsen

D-50